Informacja odnośnie zakończeniu pierwszego etapu!

Najważniejsze wiadomości i ogłoszenia
mmateja

Informacja odnośnie zakończeniu pierwszego etapu!

Post autor: mmateja » pt lis 24, 2017 3:36 pm

Drodzy przyjaciele CREDO i użytkownicy CREDO Detector!

Zakończyła się pierwsza faza testowa beta CREDO Detector, a my z ogromną przyjemnością informujemy, że odnieśliśmy wielki sukces - wielkie, wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników!

Ponad 600 użytkowników (przyjaciół), prawie pół miliona zdjęć próbnych, dyskusje na forum, wiele ofert chętnych do pomocy w dalszym rozwoju projektu - to więcej, niż się spodziewaliśmy. Teraz baza danych została zamrożona, wkrótce udostępnimy jej stały interfejs i będziemy kontynuować analizy i dyskusje - mając nadzieję na Wasze ciągłe uczestnictwo. To doprowadzi Nas do pierwszego uaktualnienia aplikacji, a następnie ponownie umożliwi Nam pozyskanie danych na żywo. Zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was (Nas!), w tym i ja, uzależniło się od codziennej detekcji i pięknych obrazów śladów cząstek, ale aby spełnić zasady doskonałości naukowej musimy być teraz cierpliwi, dokładnie przeanalizować to, co zebraliśmy i wyciągnąć wnioski dotyczące optymalnego rozwoju. Tymczasowe zamrożenie danych jest tylko koniecznym krokiem w kierunku naszych ambitnych celów.

Statyczna wersja bazy danych (zebrane do Listopada 2017) są aktualnie dostępne pod adresem: http://api.credo.science. Zapraszamy do komentowania i zgłaszania uwag! Pełna wersja strony już wkrótce!

Ponieważ pomoc otrzymywana od użytkowników aplikacji ma wartość naukową, każdy, kto zainstalował tę aplikację, ma pełne prawo zostać członkiem CREDO Collaboration. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z okazji i dołącz do Nas! Aby to zrobić, wyślij do nas wiadomość (możesz użyć adres e-mail, np. na stronie Google Play aplikacji CREDO Detector) z tematem "Prosimy o członkostwo CREDO", używając tego samego adresu e-mail, co podczas rejestracji w aplikacji. Wtedy otrzymasz wszystkie informacje potrzebne do przyłączenia się.

Z niecierpliwością czekamy na powitanie wielu z Was na pokładzie oraz na jeszcze bardziej ekscytującą współpracę w niedalekiej przyszłości.

Z poważaniem

Piotr Homola

lider CREDO
Ostatnio zmieniony czw lis 30, 2017 7:40 am przez mmateja, łącznie zmieniany 3 razy.

Nabialek

Re: Informacja odnośnie zakończeniu pierwszego etapu!

Post autor: Nabialek » sob lis 25, 2017 3:20 pm

Witam,

Angaż ludzi spory i to cieszy.

Mam pytanie, czy ten projekt ruszy na platformie BOINC, bo wydaje się to bardzo przystępne narzędzie dla wolontariatu w którym pewnie większość tu zaglądających ma swoje konta i przelicza coś na swych sprzętach. Znam jeszcze Zooniverse, ale chodzi mi bardziej o przystępność, łatwość odnalezienia się w aplikacji.

Pytam jakie są dalsze plany projektu?

mmateja

Re: Informacja odnośnie zakończeniu pierwszego etapu!

Post autor: mmateja » śr lis 29, 2017 4:33 pm

Nabialek pisze:
sob lis 25, 2017 3:20 pm
Witam,

Angaż ludzi spory i to cieszy.

Mam pytanie, czy ten projekt ruszy na platformie BOINC, bo wydaje się to bardzo przystępne narzędzie dla wolontariatu w którym pewnie większość tu zaglądających ma swoje konta i przelicza coś na swych sprzętach. Znam jeszcze Zooniverse, ale chodzi mi bardziej o przystępność, łatwość odnalezienia się w aplikacji.

Pytam jakie są dalsze plany projektu?
Jesteśmy teraz w momencie przedyskutowywania i wybierania priorytetów na najbliższy okres. Na pewno rozwój aplikacji mobilnej na obydwie wersje systemów - Android i IOS. ;)

ODPOWIEDZ