Konkurs na najciekawsze zakrycie kamerki telefonu :)

Podziel się swą opinią i zdaniem
Nabialek

Konkurs na najciekawsze zakrycie kamerki telefonu :)

Post autor: Nabialek » wt maja 29, 2018 1:25 pm

Witam,

Niedawno wysłałem zapytanie na fb w sprawie zabezpieczeń prawidłowo kamerek w telefonach. Okazuje się, że pomysłów jest sporo. U mnie wygląda to tak https://photos.app.goo.gl/XryUe4Tymin5gaq62 dziękuję za magnesik Panu Piotr Homola

Pochwalcie się swoimi patentami. Może jakieś uzasadnienia dlaczego takie zasłonki a nie inne, dlaczego nie papierowe a właśnie magnes na lodówkę?

Enerdhil

Re: Konkurs na najciekawsze zakrycie kamerki telefonu :)

Post autor: Enerdhil » śr maja 30, 2018 12:55 pm

Magnes będzie powodował odchylanie cząstek naładowanych. Tory mogą być zakrzywione jeśli kolizja nie była punktowa. Łatwiej wtedy zindentyfikować cząstki naładowane?

Enerdhil

Post autor: Enerdhil » śr maja 30, 2018 12:57 pm

Papier jest za cienki albo kilka warstw albo karton. Sprawdza sie też folia aluminiowa. Cienka i lekka a światło zasłania totalnie.

Bencziz

Post autor: Bencziz » wt cze 26, 2018 10:45 pm

Witam, ja użyłem jednorazowej łatki na dętke rowerową, która dodatkowo osłonięta jest kawałkiem srebrnej folii, a całość przykleiłem do pokrywy obudowy telefonu za pomocą 4 okrągłych plastrów szarej zbrojonej taśmy. Sprawdza się świetnie, a klej na taśmie jest na tyle mocny i trwały, że nie ma konieczności wymiany taśmy nawet podczas częstego jej odklejania.
Srebrna folia (jak mi się wydaje) dodatkowo może chronić matrycę aparatu przed promieniowaniem podczerwonym.

Bencziz :>
Bencziz

mpknap

Post autor: mpknap » pt cze 29, 2018 7:17 am

Ponieważ starego smartfona używam tylko do detekcji, postawiłem na czarną taśmę izolacyjną. 8-)

Należy pamiętać, żeby telefon leżał w stałej temperaturze. Nagrzanie słoneczkiem w oknie lub innym źródłem ciepła, wzmaga szum na matrycy...

phomola
Site Admin
Kontakt:

Post autor: phomola » pt cze 29, 2018 2:30 pm

U mnie faktycznie magnesik spisuje sie znakomicie, na Huawei P9 srednia jasnosc schodzi do < 1 :) Dziekuje koledze Nabialek za upowszechnienie i sfotografowanie sposobu "na magnesik" :)
Piotr Homola
CREDO leader
credo.science/homola

ODPOWIEDZ