Promocja projektu

Błędy zgłaszane przez użytkowników i administrację
J.C.K.

Promocja projektu

Post autor: J.C.K. » pt paź 19, 2018 6:02 pm

Nie wiem dlaczego, ale prawie wszędzie, począwszy od strony projektu, jak też promocji na innych stronach oraz w mediach pisze się i mówi tylko o smartfonach. A co z tabletami, które nadają się do tego równie dobrze, a może nawet lepiej. Rozumiem że smartfony są bardziej rozpowszechnione i prawie każdy je ma, ale za to tablet jest łatwiej zaangażować do wykrywania. Po prostu można go dłużej uruchamiać jako detektor z prostego powodu, gdyż rzadko zabiera się go ze sobą, więc może pod naszą nieobecność prawie całą dobę działać jako detektor. A drugą sprawę jaką mam jest taka, że należy kłaść nacisk na wykorzystanie urządzeń nieużywanych a sprawnych, a tych w szufladach każdy ma zapewne niejedno. Otóż chyba największym kłopotem jest zasłanianie kamery, a robienie tego przy używanym smartfonie z którego się korzysta praktycznie non stop, nawet w nocy, jest niemałym utrudnieniem. Natomiast urządzenie którego już nie używamy, a leży sobie sprawne i bezczynne można zakleić taśmą i cieszyć się z udziału w projekcie. Kluczowe jest pogodzenie pożytecznego z wygodnym. Dlatego zachęcam wszystkich którzy prowadzą jakieś konferencje, szkolenia, pokazy, wywiady, i wszelkie promocje projektu gdziekolwiek i z kimkolwiek o mówieniu o tym. Że można wykorzystać smartfon lub tablet oraz o urządzeniach już nieużywanych lub "zapasowych".

mpknap

Re: Promocja projektu

Post autor: mpknap » ndz paź 21, 2018 8:26 pm

O telefonach tyle się mówi chyba tylko dlatego, że każdy z nas je ma. Dobrze zauważyłeś, że i tablet się nadaje. W zasadzie każde urządzenie z kamerą. Podstawą jest system android by zainstalować aplikację.
Są miłośnicy którzy szukają innych dróg. Świetną sprawą jest rejestracja "lustrzanką". Duża matryca daje super efekty. Na chwilę obecną nie ma oprogramowania współpracującego z serwerami CREDO....na razie. Jednak już 30sekundowe zdjęcie takim aparatem (w formacie RAW) dostarcza wiele detekcji.
Jeśli chodzi o zapomniane telefony w szufladach to jak najbardziej. To ich drugie życie ;). Sam mam na stałe podłączonego smartphona, bez karty sim, w zasadnie tylko z apką CREDO DETECTOR. Czasem te starsze modele dają nawet lepsze efekty wizualne.

Informacje w promocji projektu to tylko sugestie. Ilu userów tyle pomysłów,a każdy pomysł to ważna wskazówka dla twórców, dlatego są one mile widziane a wręcz pożądane. :).

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » czw gru 13, 2018 10:06 pm

Witam,
dobrze by było umieścić projekt w chyba największej bazie projektów obywatelskich (citizen science) jaka istnieje (link).

https://scistarter.com/

slawekstu
Site Admin

Post autor: slawekstu » pt gru 14, 2018 3:34 pm

Dziękujemy za słuszną uwagę.

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » ndz sty 20, 2019 8:08 am

Witam,
może warto ogłosić konkurs dla szkół na  najciekawszą własną interaktywną historie, grę, animację interaktywną, dotyczącą projektu CREDO używając poniższego prostego  języka programowania i dzielić się tym potem ze społecznością online. 

https://play.google.com/store/apps/deta ... at.catroid

https://scratch.mit.edu

https://youtu.be/75i10o_uv0U

phomola
Site Admin
Kontakt:

Post autor: phomola » pn sty 21, 2019 11:24 am

Pomysł z konkursami jest oczywiście super, a zatem powtórzę się: do dzieła Panie Grzegorzu :) Tak właśnie ruszył konkurs Łowcy Cząstek: ktoś miał pomysł i go zrealizował, my udzieliliśmy tylko skromnego wsparcia technicznego. Na dzisiaj niestety pieniędzy w CREDO nie ma za wiele, musimy w wielu sprawach liczyć na dobrą wolę i entuzjazm uczestników, ale myślę że sytuacja zacznie się szybko poprawiać i że będziemy już niedługo moć oferować np. mini-kontrakty na organizację takich rzeczy o których Pan pisze. Na dzisiaj możemy Pana wesprzeć przez przyznanie tytułu Ambasadora CREDO, możemy objąć konkurs patronatem CREDO, możemy też udzielić miejsca na stronie i ew. mini-pomocy technicznej, tak jak ma to miejsce w przypadku Łowców cząstek, możemy też wesprzeć starania o sponsorów (listy, spotkania, np. ze mną). Jeśli chodzi o konkursy to jeszcze miałem na myśli o konkursie na opowiadania (filmiki, animacje, komiksy, rysunki, sztuki teatralne, filmiki instagram, ...) science-fiction pod hasłem "a co jeśli CREDO odkryje ..." i w miejsce ... jakieś konkretne "the unexpected", nawiązując do Pańskich wykryć mogłoby to być np mini-czarna dziura :) Do tego trzeba by wciągnąć jakiegoś rozpoznawalnego autora, w tym spróbowałbym pomóc. Proszę dawać znać gdyby Pan zdecydował się coś pociągnąć do przodu, myślę że nawet tu na tym forum zebrałaby się niezła drużyna do takiego albo podobnych projektów. Serdecznie pozdrawiam
Piotr Homola
CREDO leader
credo.science/homola

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » wt sty 22, 2019 10:17 pm

phomola pisze:
pn sty 21, 2019 11:24 am
Pomysł z konkursami jest oczywiście super, a zatem powtórzę się: do dzieła Panie Grzegorzu :) Tak właśnie ruszył konkurs Łowcy Cząstek: ktoś miał pomysł i go zrealizował, my udzieliliśmy tylko skromnego wsparcia technicznego.
Szanowny Panie Profesorze,

serdecznie dziękuje za wszelkie wyjaśnienia, uwagi oraz propozycje współpracy.

W ostatnich dniach tak wciągnęła mnie ta mini-czarna dziura razem z projektem Credo, że nawet nie wiem kiedy znalazłem się poza horyzontem zdarzeń. Żona zauważyła to, gdyż patrząc na mnie z troską i przerażeniem powtarzała wielokrotnie "Grzegorz ty żyjesz w innym świecie". Musiałem się kłaść po wielkim poruszeniu podobnie jak Albert Einstein gdy znalazł rozwiązanie, które pozwoliło mu porównać wyniki obserwacji astronomicznej ruchu planety Merkurego z wynikami równań. Strach pomyśleć jakie by były długotrwałe skutki pozostawania poza horyzontem zdarzeń ;)

Tak bardziej na poważnie co do angażowania się w projekt Credo, to w przyszłości jak miną ograniczenia czasowe będę się bardziej w to angażował bo "Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało" (Mt 9, 35). Po odkryciach nowych stanowisk rzadkich ssaków, ptaków, grzybów itd. nie przypuszczałbym, że mogę coś odkryć w mikroświecie. Dzięki książkom ks. prof. Michała Hellera rozbudziła się we mnie kolejna pasja poznawania tajemnic Wszechświata :)

Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio zmieniony śr sty 23, 2019 11:04 am przez Grzegorz, łącznie zmieniany 4 razy.

phomola
Site Admin
Kontakt:

Post autor: phomola » śr sty 23, 2019 9:48 am

No, jesli chodzi o "dlugotrwale skutki" to mozna zapytac np. moja żonę :)
Piotr Homola
CREDO leader
credo.science/homola

ODPOWIEDZ