CREDO DETECTOR dla PC do POBRANIA (aktualizacja 18.04.2018)

Najważniejsze wiadomości i ogłoszenia
Tomek

Re: CREDO DETECTOR dla PC do POBRANIA

Post autor: Tomek » czw mar 15, 2018 4:03 pm

Jestem w trakcie testowania swojej apki na Linuxa (mam wersję 32 i 64 bitową, dzisiaj robię paczkę na AMR - czyli Raspberry zero :) )

Nadal nie jestem pewny czy wszystko działa w 100% poprawnie, ale dosłownie przed chwilą złapałem dwa cudeńka:
Załączniki
2.jpg
2.jpg (4.41 KiB) Przejrzano 1051 razy
1.jpg
1.jpg (3.98 KiB) Przejrzano 1051 razy

Wibig

Re: CREDO DETECTOR dla PC do POBRANIA (aktualizacja 18.04.2018)

Post autor: Wibig » czw sty 17, 2019 6:13 pm

Pobrałem sobie program i jestem pod wrażeniem. Skompilował się (prawie) bez problemów i działa. Nie jestem specjalistą od Lazarus Pascala i miałbym parę pytań. Przepraszam, jeśli będą trywialne.
Chodzi mi o parametry triggera. Są one zależne od Max_Noise_level, który zdaje się ustala się w procesie kalibracji kamery. Gdzie mógłbym popatrzyć na procedurę kalibracyjną? To jest kluczowy element całej rejestracji. Ja mam problem dość szczególny, bo moja bardzo stara (i kiepska) kamerka ma spory rozrzut w odpowiedziach pixeli. Niektóre szumią bardzo mocno i tak prosty trigger nie daje sensownych wyników. Aby można było pracować takimi kamerkami trzeba określić parametry pracy dla każdego pixela. Nie jest to niemożliwe, ani nie jest trudne, ale żeby to zrobić trzeba zmieniać procedurę kalibracji.
Posty na tym forum mają dziwne (i dość stare) daty i nie wiem, czy Pan jeszcze bawi się z tym programem, ale może uda się uczynić go bardziej przydatnym i popracować na nim trochę. Bardzo miłą cechą jest to, że wyniki zapisują się na dysku i są dostępne do dalszej analizy. Czy możliwe jest podłączenie na raz dwóch kamer? Czy uruchomienie skompilowanego programu dwa razy nie spowoduje kolizji?
Pozdrawiam i gratuluję raz jeszcze udanej realizacji

mpknap

Post autor: mpknap » pt sty 18, 2019 7:24 am

Witaj. Jeśli interesuje Cię wersja na PC i kod w Pascalu propnuję inną wersję
https://github.com/credo-science/CREDO-PC-Windows

Niedługo zamieszczę jeszcze inną działającą na OpenCV/Pascal, oraz napisaną w Pythonie dla PC.

Z kamerami bywa różnie, też miałem dziwne efekty testując kilka modeli. Ostatecznie jako kamery używam starego smartfona połączonego z kompem programem DroidCam. Musi być i w telefonie i w PC.

Co do trigera, to polecam zabawę z nim i dostosowanie go do webcama. Nie ma uniwersalnego rozwiązania. Mi najlepiej spisywała się dobra kamera HD. Te tańsze szumią i są powolne.

Dwie kamery? program mocno obciąża komputer. Nie próbowałem, ale dużo o tym myślałem....że fajnie by było. Najciekawszym pomysłem byłoby użycie lustrzanki z potężną matycą jako właśnie webcam. Niestety chyba tylko Python to oferuje.

Bogdan51

Post autor: Bogdan51 » wt sty 22, 2019 6:16 pm

Dzień dobry, kupiłem kamerę mikroskop USB rozdzielczość 21MP , kamerka służy mi jako mikroskop .
Chcę ją wykorzystać do detekcji. Oprogramowanie pracuje program liczy klatki, ale detekcji brak. również po podświetleniu matrycy. Model kamery YW5607. Może coś da się z tym zrobić :)
link do specyfikacji
http://www.yangwangzhe.com/en/procanshu.php?pid=401

mpknap

Post autor: mpknap » śr sty 23, 2019 6:25 am

Windows ją widzi? Sterowniki zainstalowane? Program dla niej przeznaczony obrazuje?
Sprawdź czy jakiś inny program obsługujący kamerę (np.Skype) widzi ją, i czy podaje obraz.

Bogdan51

Post autor: Bogdan51 » czw sty 24, 2019 9:25 pm

Witam, Skype widzi kamerę program AMCAP do obrazowania również.
Aplikacja do rejestracji miała problemy z uruchomionym antywirusem. Po tym zabiegu Credo Detektor widzi kamerę wbudowaną, kamera 21Mp jest widoczna i przydzielona do aplikacji, nadal nie rejestruje, w systemie zainstalowania jest jako urządzenie kompozytowe USB.
Sprawdzałem na 2 laptopach.

ODPOWIEDZ